awaria awaria awaria awaria awaria awaria awaria awaria awaria awaria awaria

Terminy spotkań na Rok Pański 2021

W związku z niepewną sytuacją epidemiologiczną informujemy, że o ewentualnym terminie kolejnego spotkania będziemy informować na bieżąco.

Na spotkanie warto przybyć około 20 min. wcześniej ze względów organizacyjnych (wypełnienie Deklaracji przyjęcia Szkaplerza św. - dla osób chcących przyjąć Szkaplerz (jeśli jej wcześniej nie wydrukowałeś), wpisanie się do księgi pamiątkowej, pozostawienie odzieży wierzchniej na wieszakach na korytarzu, gdyż spotkania odbywają się w ogrzewanej kaplicy).

Przed przyjęciem Szkaplerza należy wypełnić Deklarację przyjęcia Szkaplerza św. dostępną w dziale Materiały do pobrania. Wydrukuj i wypełnij ten formularz drukowanymi literami. Jeżeli nie masz możliwości wydrukowania go, to możesz wypełnić go na miejscu tuż przed spotkaniem.

Ważne! Aby przyjąć Szkaplerz św. nie trzeba zapisywać się do Bractwa Szkaplerznego. Warto jednak rozważyć taki krok, gdyż poprzez uczestnictwo w Bractwie Szkaplerznym ma się większy udział w dobrach duchowych całego Zakonu Karmelitańskiego, a także można bardziej pogłębić swoją duchowość i zainteresowanie Karmelem. Jeżeli pragniesz wstąpić do naszego Bractwa możesz to uczynić po uczestnictwie w przynajmniej dwóch spotkaniach modlitewno-formacyjnych, przyjmując oczywiście wcześniej Szkaplerz św. Każdy, kto wstępuje do Bractwa Szkaplerznego jest bardziej zobowiązany do regularnego uczestnictwa w spotkaniach modlitewno-formacyjnych, a także do pogłębiana swojej pobożności i jeszcze lepszej pracy nad sobą. Przed wstąpieniem do Bractwa należy wypełnić Deklarację przyjęcia do Bractwa Szkaplerznego. (dokument również dostępny w dziale Materiały do pobrania).

Wszystkim, którzy chcieliby przyjąć Szkaplerz św. i wstąpić do Bractwa Szkaplerznego proponujemy lekturę Biuletynu Rodziny Szkaplerznej - nr. 3/2009, w którym szczegółowo omówiono temat obietnic i zobowiązań szkaplerznych. Polecamy szczególnie wszystkim tym, którzy zastanawiają się nad wstąpieniem do Bractwa Szkaplerznego. Plik dostępny w dziale Materiały do pobrania.

Wszystkie spotkania odbywają się w kaplicy Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus, która mieści się w Centrum Formacji Charytatywnej Caritas przy ul. Okrzei 20, chyba że przy terminie danego spotkania jest podane inaczej.

Dla wszystkich nowo zainteresowanych osób przedstawiamy fragment planu Legnicy z lokalizacją miejsca spotkań Bractwa. Dostępny jest on w dziale Kontakt.