awaria awaria awaria awaria awaria awaria awaria awaria awaria awaria awaria

Historia naszego Bractwa i spotkań

Zdjęcie

Spotkania szkaplerzne zostały zapoczątkowane przez członków Towarzystwa św. Edyty Stein w Legnicy w 1993 roku. Na początku miejscem spotkań był Dom Katechetyczny przy parafii św. Jacka w Legnicy. Dzięki współpracy Pani Wandy Niemyjskiej z Siostrami Karmelitankami Dzieciątka Jezus z Legnicy miejsce spotkań zostało przeniesione do Centrum Formacji Charytatywnej Caritas Diecezji Legnickiej przy ul. Okrzei 20. Miało to miejsce w 1998 roku. Po wielu staraniach 1 maja 2006 r. doczekalismy się erygowania Bractwa Szkaplerza Świętego w Legnicy - pierwszej i jak narazie jedynej takiej prawnie usankcjonowanej wspólnoty w Diecezji Legnickiej!

Szczególne podziękowania należą się dwóm osobom, bez których Bractwo Szkaplerza św. w Legnicy by nie powstało. Oto one:

Zdjęcie

Siostra Felicyta Cedro KDzJ ze Zgromadzenia Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus (ul. Okrzei 20). Siostra Felicyta jest animatorką Bractwa Szkaplerznego w Legnicy. Na codzień pracuje w Legnickiej Kurii Biskupiej pełniąc funkcję obrońcy węzła małżeńskiego. Siostra Felicyta jest absolwentką Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego - Wydział Prawa Kanonicznego.

Zdjęcie

Pani Wanda Niemyjska, emerytowana katechetka, jest wieloletnią działaczką religijno - społeczną. Pani Wanda była i jest Inicjatorką naszego Bractwa. Pani Wanda uczestniczy w każdym spotkaniu, zawsze przygotowuje pamiątkowe obrazki z sentencjami świętych Karmelu, a także inne okolicznościowe broszurki. Od chwili, gdy Bractwo adoptowało sercem chłopca z Afryki, Pani Wanda przygotowuje różne upominki, z których dochód przeznaczony jest na wsparcie edukacji naszego podopiecznego.

Zdjęcie

Obecnie Bractwo liczy 65 członków (stan na 11.2010 r.), frekwencja na spotkaniach wynosi prawie 100%. Najwięcej osób pochodzi z Legnicy, ale są również osoby z Bolesławca, Jawora i Lubina.